13 Haziran 2021
  • İstanbul19°C
  • Diyarbakır24°C
  • Ankara12°C
  • İzmir24°C
  • Berlin16°C

TÜRKİYE GENELİNDE İNTERNET KESİNTİSİ YAŞANDI

Türkiye genelinde internet kesintisi meydana geldi. Gece saatlerinde bazı servis sağlayıcıların hizmetlerinde aksama yaşandığı bildirildi.

Türkiye genelinde internet kesintisi yaşandı

20 Ekim 2020 Salı 08:49

Türkiye’de birçok internet servis sağlayıcının kullanıcıları, gece saatlerinde internete erişimde kesinti yaşadıklarını belirtti.

Kullanıcılar Türk Telekom, Türksat Kablonet, Turknet ve Vodafone gibi internet hizmetlerinde aksama olduğunu aktardı.

Sabaha karşı 02.00 civarında başlayan internet kesintisinin, sabah 6.00 civarında büyük oranda sona erdiği bildirildi.

Türk Telekom’un web sitesindeki duyuruda kesintinin “planlı çalışmadan” kaynaklandığı ve 5 saat sürmesinin beklendiği belirtildi.

Planlı çalışma kapsamında internet kesintisi yaşanacak iller Sivas, Samsun, Adıyaman, İstanbul, Antalya, Burdur, Kayseri ve Trabzon olarak bildirildi.

Açıklama kısmında “Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için altyapıda çalışma planlanmıştır. Bazı müşterilerimizin kısa süreli hizmet kesintileri yaşaması öngörülmektedir” denildi.

Kendilerine önceden uyarı gitmediğini söyleyen kullanıcılarsa kesintilere sosyal medyada tepki gösterdi.

Dünyadaki internet kısıtlama ve engellemelerini eş zamanlı olarak denetleyen Netblocks, Vodafone internet hizmetinde de kesinti olduğunu ve nedeninin bilinmediğini belirtti.

Ticaret Bakanlığı geçen ay yaptığı açıklamada, abone olunan internet ve yayın platformu hizmetlerinde bakım ve onarım gibi nedenlerle kesinti yapılmadan 48 saat önce aboneye bilgi verilmesi gerektiğini aktarmıştı. (BBC Türkçe)

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.