02 Aralık 2020
  • İstanbul6°C
  • Diyarbakır5°C
  • Ankara5°C
  • İzmir9°C
  • Berlin-3°C

TÜM İLLERDE 65 YAŞ ÜSTÜNE SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

Türkiye genelinde 65 yaş üstünde olanların 10:00-16:00 saatleri dışında sokağa çıkması yasaklandı. Ayrıca tüm illerde açık alanlarda sigara içmek de yasaklandı

Tüm illerde 65 yaş üstüne sokağa çıkma kısıtlaması

12 Kasım 2020 Perşembe 10:45

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile tüm illerde 65 yaş ve üstünde olanların 10.00 ila 16.00 saatleri arası dışında sokağa çıkmaları yasaklandı.

Daha evvel kentlere gönderilen genelgeyle 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarına yönelik uygulamanın kent bazlı yapılacak analizlere (ağır hasta, hasta ve temaslı kişi sayısı, yatan hasta sayıları ve 65 yaş ve üzeri hastaların bu kategorilerdeki oranı vb.) göre il hıfzıssıhha kurulları tarafından belirlenmesi gerektiği aktarılan genelgede, bu vatandaşların gün içinde saat 10.00­-16.00 arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler hâricinde sokağa çıkmamalarına dair kısıtlamaya gidilmesi yönünde kararın alındığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeyle tüm Türkiye’de kaymakamlık ve valiliklerce belirlenecek bazı sokak ve caddelerde ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi yerlerde sigara içmek yasaklandı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.