25 Eylül 2020
  • İstanbul25°C
  • Diyarbakır27°C
  • Ankara22°C
  • İzmir27°C
  • Berlin14°C

TANRIKULU: CHP'DE BİR KÜRT RAPORU ÜZERİNDE ÇALIŞILIYOR

'Sadece bir söylem olarak değil, bir ilişki biçimi açısından bir perspektif ortaya koymaya çalışıyoruz.'

Tanrıkulu: CHP'de bir Kürt raporu üzerinde çalışılıyor

03 Ağustos 2020 Pazartesi 12:18

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP'nin Kürt sorununa ilişkin bir rapor hazırladığını söyledi. 2015'teki raporun güncellenerek CHP ile Kürt seçmen ararsındaki ilişkiyi canlı tutmak istediklerini belirrrten Tanrıkulu "Kürt seçmeni CHP’de nasıl tutabiliriz, ittifak ya da kritik bir seçimde CHP’ye oy vermelerini nasıl sağlarız, bunun çabası içindeyiz" dedi.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP'li Tanrıkulu ile konuştu. 

Selvi'nin Hürriyet'te yayımlanan bugünkü yazısının ilgili kısmı şöyle:

SEZGİN TANRIKULU CHP’NİN KÜRT RAPORUNU ANLATTI

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile CHP’nin yeni Kürt raporunu konuştuk. Sezgin Tanrıkulu 2015 raporunun hazırlanmasında da çok etkindi. Ayrıca yeni raporun hazırlanma sürecinde de devrede olan isimlerden birisiydi. Çünkü Sezgin Tanrıkulu, CHP ile Kürt seçmen arasında köprü olan isimlerden.

Sezgin Tanrıkulu, “Bir Kürt raporu üzerinde çalışılıyor. Raporlar toplandıktan sonra ortak bir rapor haline dönüştürülecek. 2015 raporunda CHP’yi aşan önemli tespitler vardı. 22 soru-22 cevap olarak yayınlamıştık. CHP ile Kürt seçmen arasındaki ilişkiyi canlı tutabilme adına 2015 raporunu güncelleyip, sürekli çalışılan bir rapor haline getireceğiz. Sadece bir söylem olarak değil, bir ilişki biçimi açısından bir perspektif ortaya koymaya çalışıyoruz. Kürt seçmeni CHP’de nasıl tutabiliriz, ittifak ya da kritik bir seçimde CHP’ye oy vermelerini nasıl sağlarız, bunun çabası içindeyiz” dedi. CHP’nin yeni Kürt raporu ve HDP ile girilen süreç dikkatle takip edilmeyi gerektiriyor.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.