17 Şubat 2020
  • İstanbul7°C
  • Diyarbakır6°C
  • Ankara5°C
  • İzmir10°C
  • Berlin10°C

SDG: GÜÇLERİMİZ SINIRDA MEVZİLENDİ

Suriye Demokratik Güçleri (SDG) Basın Sözcüsü Mustafa Bali, Türkiye’nin Rojava ve Fırat’ın doğusuna yönelik olası operasyonuna ilişkin, hazırlık yaptıklarını ve sınırda mevzilendiklerini söyledi.

SDG: Güçlerimiz sınırda mevzilendi

08 Ekim 2019 Salı 01:05

Rûdaw’a konuşan Mustafa Bali, “Türkiye’nin tehditleri yeni bir döneme girdi. Batı Kürdistan’da Kürt, Süryani, Asuri ve Ermeni halkları katliam tehlikesiyle karşı karşıya” dedi.

“Güçlerimiz hazırlıklara başladı ve sınırda mevzilendi” diyen sözcü Bali, “SDG olarak halkımızı ve vatanımızı savunmakla görevliyiz. Elbetteki yeni gelişmeler beraberinde çok ciddi sorunlar getirecektir. Mevcut krizi daha da derinleştirecek. Sorunların çözümünü engelleyecek” ifadelerini kullandı.

Bali, bunun yanı sıra Rusya ve Suriye güçlerinin mevcut krizden istifade ederek bazı bölgelere saldırabileceğini kaydetti.

IŞİD’in de krizden istifade ederek saldırılar düzenleyebileceğini belirten Bali, IŞİD’in mensuplarının tutuklu olduğu cezaevlerine saldırabileceğini vurguladı.

Bali, sözlerine şunları ekledi:

“Karışık ve tehlikeli bir durum var. Biz de duruma göre tedbirlerimizi alıyoruz. Sınır savaşı olduğu zaman Suriye’nin topraklarını savunuyoruz. Suriye topraklarının savunulması da milli bir görevdir. İsmi ne olursa olsun her kendisini Suriye milliyetçisi olarak gören Rejim, muhalefet ya da SDG olsun bu toprağı savunmak herkesin milli bir görevidir. Türk işgaline karşı çıkmak için bütün tekliflere olumlu yaklaşacağız.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.