25 Nisan 2019
  • İstanbul21°C
  • Diyarbakır18°C
  • Ankara18°C
  • İzmir26°C
  • Berlin20°C

MESRUR BARZANİ: İHANET OLMASAYDI KÜRDİSTAN İŞGAL EDİLEMEZDİ

PDK Politbüro üyesi Mesrur Barzani Duhok’ta partisinin aday tanıtımı töreninde yaptığı konuşmada “İhanet olmasaydı düşmanlarımız Kürdistan’ı işgal edemezdi” dedi.

Mesrur Barzani: İhanet olmasaydı Kürdistan işgal edilemezdi

13 Eylül 2018 Perşembe 14:07

Kürdistan Demokrat Partisi(PDK) 30 Eylül’de gerçekleşecek parlamento seçimlerinde aday olan üyelerinin tanıtımını Duhok’ta sürdürdü. Duhok Amerikan Üniversitesi’nde düzenlenen aday tanıtımına PDK Politbüro Üyesi Mesrur Barzani de katıldı.

Törende bir konuşma yapan Mesrur Barzani, tarih boyunca Eylül ayında Kürdistan halkının birçok kazanım elde ettiği bir ay olduğunu belirterek, Kürdistan halkının en büyük mücadele tarihi olan Eylül Devrimi’nin öncülüğünü PDK’nin yaptığını ve bu devrimle ulusal anlamda birçok kazanım elde ettiğine dikkat çekti. Barzani, 25 Eylül’de gerçekleşen bağımsızlık referandumunu hatırlatarak, “Kürdistan halkının yüzde 93’ü Kürdistan’ın bağımsızlığına ve Irak’tan ayrılmaya ‘evet’ dedi. Kürt halkının iradesi zafer kazandı. Bu referandum PDK’nin tarihi bir kazanımıdır” dedi.

Mesrur Barzani, Kürdistan’a gelecek her türlü beladan Mesud Barzani’nin sayesinde atlatıldığını dile getirerek, “Bizim en büyük amacımız, Kürdistan halkının kendi kaderini belirlemesidir. Hedefimiz, güçlü ve kendi kaderini belirleyen bir Kürdistan’dır” dedi.

Kürdistan meşru davasında PDK’nin çok bedel ödediğini dile getiren Mesrur Barzani, “Bu nedenle ‘güçlü bir PDK, güçlü ve gelişmiş bir Kürdistan demektir’ diyoruz” dedi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.