10 Nisan 2020
  • İstanbul14°C
  • Diyarbakır13°C
  • Ankara14°C
  • İzmir19°C
  • Berlin12°C

MASKEYİ REDDEDEN VÜCUT GELİŞTİRME ŞAMPİYONU ÖLDÜ

Korona virüsü salgınının ortaya çıktığı Wuhan'da yaşayan Qui Jun isimli 72 yaşındaki vücut geliştirme şampiyonu virüs nedeniyle öldü. Qui'nin maske takmayı ısrarla reddettiği belirtildi.

Maskeyi reddeden vücut geliştirme şampiyonu öldü

11 Şubat 2020 Salı 17:52

Yeni tip korona virüsünün ortaya çıktığı Çin’in Wuhan kentinde yaşayan 72 yaşındaki vücut geliştirme şampiyonu, maske takmayı reddettiği için enfekte oldu. Qiu Jun, enfekte olduğunu öğrendikten dört gün sonra öldü.

56 yaşında emekli olduktan sonra 2003 yılında vücut geliştirme sporuna başlayan Jun, virüs salgını yayılmaya başladıktan sonra da dışarıda antrenman yapmaya devam etti. Çevresinden gelen uyarılara rağmen Qui Jun, maske takmayı reddetti. Jun’un “Kimse maske takmıyor. Eğer ben takarsam bu nasıl görünür?” dediği belirtildi. 23 Ocak’ta Wuhan kenti karantinaya alınana kadar Jun, maske takmadan spora gitmeye devam etti.

YATAK YETERSİZLİĞİNDEN TEST YAPTIRAMADI

Ailesi, kronik ateşi olan Jun’u hastaneye götürmek istedi ancak hastanedeki yatak yetersizliği yüzünden virüs için test yaptıramadılar. Daha sonra, 28 Ocak’ta virüs için test edilen Jun, 2 Şubat’ta telefonuna gelen mesaj ile enfekte olduğunu öğrendi. Hastaneye kaldırılan Jun, dört gün sonra öldü.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.