25 Ağustos 2019
  • İstanbul24°C
  • Diyarbakır26°C
  • Ankara23°C
  • İzmir33°C
  • Berlin22°C

LİCE’DE 21 MAHALLEDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Diyarbakır Lice’nin 21 mahallesi ve bağlı mezralarda sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Lice’de 21 mahallede sokağa çıkma yasağı

12 Şubat 2019 Salı 11:12

Diyarbakır’ın Lice ilçesinin 21 mahallesi ve bağlı mezrasında bu sabah saat 06.00’dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Valilik tarafından yasak ilan edilen yerler şöyle: Arıklı, Güçlü, Uçarı, Ziyaret, Serince, Kayacık, Ortaç, Yalaza, Çavundur, Dolunay, Bağlan, Kabakaya, Çağdaş, Dibekköy, Yolçatı, Tepe, Budak, Sığınak, Kıyıköy, Dallıca, Damar mahalleleri ve bağlı mezralar.

Bölgede askeri operasyon başlatıldığı da belirtilen Diyarbakır Valiliği’nin açıklaması şöyle:

“Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde [(Lice ilçesine bağlı olan; Arıklı, Güçlü, Uçarı, Ziyaret, Serince, Kayacık, Ortaç, Yalaza, Çavundur, Dolunay, Bağlan, Kabakaya, Çağdaş, Dibekköy, Yolçatı, Tepe, Budak, Sığınak, Kıyıköy, Dallıca ve Damar köyleri ile bağlı mezraları)] 12 Şubat 2019 Salı günü saat 06.00’dan itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasaklanmıştır.

“Söz konusu yasağa uyulması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.