25 Nisan 2019
  • İstanbul14°C
  • Diyarbakır9°C
  • Ankara10°C
  • İzmir17°C
  • Berlin18°C

KDSP LİDERİ HACI MAHMUD'TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

KSDP lideri Muhammed Hacı Mahmud, kurulacak olan yeni hükümette KDP veya KYB’den birinin yer almaması halinde tekrar eskisi gibi Kürdistan Bölgesi'nde iki farklı idarenin gündeme gelebileceğini söyledi.

KDSP lideri Hacı Mahmud'tan önemli açıklamalar

03 Kasım 2018 Cumartesi 13:21

Rûdaw’a konuşan Kürdistan Sosyalist Demokrat Partisi (KSDP) Genel Sekreteri Muhammed Hacı Mahmud, olabilecekse parlamentoya katılan tüm partilerin yeni Kürdistan hükümetinde yer alması gerektiğini söyledi.

“Özellikle Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) hükümette yer almalıdır” diyen Hacı Mahmud, “Bu iki parti birlikte olmazsa sorunlar yaşanabilir. KDP ile KYB polis ve Peşmerge gücüne sahipler. Onlar birlikte olmazsa Kürdistan’da iki başlı idareyi kabul etmemiz gerekecek” dedi.

Geçmiş hükümet ve parlamentoyu da eleştiren PDSK lideri, “Geçen 5 yılda ne hükümet ne de parlamento başarılı olamadılar. Adı geniş tabanlı hükümetti ama hiç geniş tabanlı olmadılar, halka gitmediler. Başarısız bir denemenin tekrar denenmesi fayda sağlamaz” diye konuştu.

Muhammed Hacı Mahmud, “Seçimlere iki ay kala oy kapma hesabıyla hükümetten çekilen partiler halkın değil, kendi çıkarlarını savunuyorlar. Bir dizi gizli toplantı gerçekleştirmişler. Daha önce hükümete katılan ve türlü açıklamalar yapan partiler şimdi eskisinden daha fazla hükümette yer almak için çabalıyor” şeklinde konuştu.  

Hacı Mahmud muhalefet için bir çerçeve çizilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Bir çerçeve olmadan sorun çözmek yerine sorun oluyorlar” dedi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.