28 Kasım 2023
  • İstanbul13°C
  • Diyarbakır7°C
  • Ankara6°C
  • İzmir11°C
  • Berlin-2°C

GAZPROM: BİZİM GAZIMIZ, BİZİM KURALLARIMIZ

Gazprom'dan yapılan açıklamada, Rusya’ya karşı yaptırım uygulayan ülkelere dönük doğalgaz ödemesini rubleyle yapma koşulunun değişmeyeceği vurgulandı.

Gazprom: Bizim gazımız, bizim kurallarımız

16 Haziran 2022 Perşembe 17:46

Rus devlet enerji şirketi Gazprom’un başkanı Aleksey Miller, Rusya’ya karşı yaptırım uygulayan ülkelere getirilen satın alınan doğalgazın ödemesini rubleyle yapma koşulu ve Avrupa ülkelerine tedarikin kısılmasına ilişkin, "Bizim ürünümüz, bizim kurallarımız. Kendi belirlemediğimiz kurallara göre oynamayacağız" dedi.

Sputnik Türkiye'nin haberine göre, Aleksey Miller yaptığı açıklamada, “İki sistemin gelişimine tanık oluyoruz; birisi kaynak sistemi biri de merkez bankalarının (rezerv) sistemi. Merkez bankaları paranın kağıt üstündeki değerini, faiz oranlarını ve döviz kurlarını regüle ediyor. Merkez bankaları kağıt üstündeki bu değerler üstünden de talebi yönetiyor ve kontrol ediyorlar, fakat hammaddenin tedarikini kontrol etmiyorlar. Ürün-para ilişkisinde ağırlık ürünün tarafına geçti. Bizim ürünümüz, bizim kurallarımız” değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.