28 Kasım 2023
  • İstanbul13°C
  • Diyarbakır3°C
  • Ankara3°C
  • İzmir11°C
  • Berlin-4°C

FEDERAL KÜRDİSTAN YÖNETİMİ AFRİN'E TONLARCA YARDIM ULAŞTIRDI

Federal Kürdistan Yönetimi'nden depremin büyük hasar verdiği Afrin ilçesine 50 tonluk yardım ulaştırıldı. Yardımların silahlı muhalefetin kontrolündeki Afrin ile Cinderes'e ulaştırılacağı açıklandı.

Federal Kürdistan Yönetimi Afrin'e tonlarca yardım ulaştırdı

11 Şubat 2023 Cumartesi 22:19

Artı Gerçek'te yer alan habere göre Federal Kürdistan Yönetimi de Suriye'de depremden etkilenen silahlı muhalefetin kontrolündeki Kürt kenti Afrin'e tonlarca insan yardım ulaştırdı.

50 ton gıda, ilaç ve diğer insani ihtiyaçları içeren 12 kamyonun Bab el Selam sınır kapsısından Afrin'e girdiği açıklandı. Yardımların Afrin'in yanısıra yine Halep'te depremin ağır hasar verdiği Cindertes'e de ulaştırılacağı belirtildi. Yardımın Barzani Vakfı tarafından yapıldığı ve vakfın yardımlarını artacağı duyuruldu.

Esad hükümeti ve Türkiye destekli silahlı muhalefetin kontrolündeki alanda faaliyet gösteren Beyaz Miğferler'in açıkladığı rakamlara göre deprem Suriye'de 3 bin 500'den fazla kişinin ölümüne, binlercesinin yaralanmasına ve yüz binlercesinin evsiz kalmasına yol açtı. Suriye Sağlık Bakanlığı hükümet kontrolündeki bölgede en son ölü sayısını 1387 olarak duyurmuş, 2300'ten fazla kişinin de yaralandığını açıklamıştı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.