21 Temmuz 2019
  • İstanbul27°C
  • Diyarbakır36°C
  • Ankara24°C
  • İzmir29°C
  • Berlin19°C

ERDOĞAN: GÜYA HDP’YE OY VEREN KÜRTLERİ TERÖRİST İLAN EDİYORMUŞUM

Mardin’deki seçim mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP'ye oy veren Kürtlere 'terörist' demediğini söyleyerek, "Avukatlarımı da görevlendirdim. Benim işim yöneticilerle halkımla değil" dedi.

Erdoğan: Güya HDP’ye oy veren Kürtleri terörist ilan ediyormuşum

07 Mart 2019 Perşembe 16:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mardin'de partisinin yerel seçim mitinginde konuştu.  İYİ Parti lideri Meral Akşener'in bir mitinginde kendisini "HDP'ye oy verenleri terörist ilan etmekle suçladığını" söyleyen Erdoğan, "Sen ne terbiyeden muafsın ya?" sözleriyle tepki gösterdi: “Ben güya HDP'ye oy veren Kürtleri terörist ilan ediyormuşum. Meral Hanım da dün Denizli'de utanmadan, sıkılmadan benim kardeşlerime terörist dediğimi iddia ediyor. Utan utan, sen ne terbiyeden muafsın ya? Avukatlarımı da görevlendirdim. Benim işim yöneticilerle, halkımla değil. "

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Bu teröristlerin desteklediği HDP ile olmuyor. Bunlar buralarda belediye başkanlığı yapmadı mı? Kayyuma devrettikten sonra şu Mardin’in çehresi nasıl değişti biliyorsunuz değil mi? Millet bahçesini de yaptık mı? Terör örgütünün desteklemiş olduğu HDP’li belediyeler çukur kazdılar. İş makineleriyle kanal açtılar. Niçin, benim vatandaşıma hayatı zehrettiler. Yaşam hakkını elinden aldılar. Birçoğunu öldürerek onlara hayatı dar etmenin maalesef şu şehirlerde acımasız imtihanını verdik.

Bu örgüt Kürt kardeşlerime zarar verdi. Nice evlere ateş düşürdü. Silahını, camide namaz kıldıran imamlara, öğretmenlere, sağlık görevlilerine, yol yapan işçilere, ekmeğinin peşindeki işçilere çevirerek savunmasız insanları hedef aldı. Askerimizin polisimizin karşısında tutunamayanlar silahsız vatandaşlara etmediklerini bırakmadı. Bu örgütün Kürt kardeşlerimizin hakkını, hukukunu savunmak gibi bir derdi olmadı.

“Ben güya HDP’ye oy veren Kürtleri terörist ilan ediyormuşum”

Bir yalan uydurdular. Ben güya HDP’ye oy veren Kürtleri terörist ilan ediyormuşum. Artık baktılar ki tutmuyor hiçbir şey, bu yalana başvurdular. Aynısını Meral Hanım da yapıyor. Dün Denizli’de utanmadan, sıkılmadan benim Denizlili kardeşlerime terörist dediğimden bahsediyor. Utan utan. Sen ne terbiyeden muafsın ya. Şu anda avukatlarımı da görevlendirdim. Benim işim yöneticilerle halkımla değil. “

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.