09 Haziran 2023
  • İstanbul22°C
  • Diyarbakır32°C
  • Ankara25°C
  • İzmir29°C
  • Berlin27°C

ERDOĞAN: EDİRNE'DEKİ İMRALI'YA HESAP VERECEK

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, grup toplantısında CHP ve HDP'yi hedef aldı. Erdoğan, CHP'yi dini istismar etmekle suçladı, HDP'li Demirtaş'ın da İmralı'ya hesap vereceğini söyledi.

Erdoğan: Edirne'deki İmralı'ya hesap verecek

12 Ocak 2022 Çarşamba 16:46

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki grup toplantısında yaptığı konuşmada, muhalefet partilerine yüklendi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sert ifadeler kullanan Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve CHP'lilerin kontrolü kaybetmeye başladığını ve her gün yeni bir skandala imza attıklarını savunarak "Affınıza sığınıyorum. Ağız ishaline tutulmuş kifayetsizler misali ne söylediklerini, ne yaptıklarını, hezeyanlarının nereye varacağını artık kendileri de bilmiyor" ifadelerini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in 4-6 yaş arası çocuklara dini eğitim verilmesini "Ortaçağ'' karanlığına benzetmesine ve diğer CHP'li Başkanvekili Engin Koç'un da Erdoğan'ın suçlamalarına karşılık "Sen FETÖ'cünün Allahısın" şeklindeki ifadesine atıfta bulanan Erdoğan, CHP'lileri dini istismak etmek ve dine "sövmekle" suçladı. "Bu CHP, kalkıyor, dinimize maalesef sövüyor. Hâlâ bunları CHP'ye gönül veren kardeşlerimiz savunuyorlar" diyen Erdoğan, Millet İttifakı'nın diğer bileşenlerinin de farklı olmadığını savundu.

Erdoğan, konuşmasında HDP'nin tutuklu eş başkanı Selahattin Demirtaş'ı da hedef alarak sözlerini "CHP'nin başını çektiği ittifakın bir cenahını oluşturan PKK’nın güdümündeki parti ne yapacağını, ne söyleyeceğini, nasıl davranacağını belirlemek için milletvekillerinin dağdaki eli silahlı sevgililerinden gelecek icazeti bekliyor. Bunların göğsündeki şeref madalyası dağa kaçırdığı yavrular, bunlardaki vicdan bu. Ama Edirne’deki en büyük hesabı İmralı’dakine verecek" şeklinde sürdürdü. (DW)

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.