01 Şubat 2023
  • İstanbul4°C
  • Diyarbakır3°C
  • Ankara-2°C
  • İzmir3°C
  • Berlin4°C

EMİNE ŞENYAŞAR’A ADALET ÖDÜLÜ

Kars Barosu, 2022 Adalet Ödülü’nü 669 gündür Urfa Adliyesi önünde Adalet Nöbeti sürdüren Emine Şenyaşar’a verdi.

Emine Şenyaşar’a Adalet ödülü

06 Ocak 2023 Cuma 20:06

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ve saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti, 669’uncu gününde sürüyor.

Adliye önüne gelen aileyi, Kars Baro Başkanı Fettah Çapkurt ve Yönetim Kurulu üyeleri ziyaret etti. Kars Barosu’na, Urfa Baro Başkanı Abdullah Öncel, Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) Urfa Şube Eş Başkanı İbrahim Halil Öyke ve çok sayıda avukat eşlik etti.

Fettah Çapkurt, Şenyaşar ailesinin adalet mücadelesine destek olmak ve dayanışma göstermek için geldiklerini dile getirdi.

Çapkurt, Kars Barosu yönetimince 2 Ocak 2023 tarihinde aldıkları kararla 2022 yılının Adalet Ödülü’ne 669 gündür yaz, kış, sıcak, soğuk demeden büyük bir kararlılıkla direnen Şenyaşar ailesine layık gördüklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Adalet dağıtamayan devlet tıpkı çürük bir bina gibi yıkılmaya mahkumdur” sözlerini hatırlatan Çapkurt, şunları ifade etti:

Bu söylem doğru bir tespittir. Şenyaşar ailesinin adalet mücadelesi çürük bir binanın yıkılıp gitmesi değil, aksine çürük binanın sağlamlaştırılmasına yönelik bir adım, bir arayış, bir çabadır. Geçen yıl bölge baro başkanlarımızla buradaydık. Bugün de buradayız, yarın da burada olacağız. Biz Şenyaşar ailesinin, Emine annenin adalet mücadelesinin sonuna kadar takipçisi, destekçisi olacağımızı ifade etmek istiyoruz.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.