27 Mayıs 2024
  • İstanbul15°C
  • Diyarbakır14°C
  • Ankara13°C
  • İzmir16°C
  • Berlin19°C

DİLEK İMAMOĞLU'NDAN 'BAŞAK DEMİRTAŞ' AÇIKLAMASI: NERESİ YANLIŞ?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu, Başak Demirtaş ile bir araya gelmesine yönelik eleştirilere ilişkin konuştu.

Dilek İmamoğlu'ndan 'Başak Demirtaş' açıklaması: Neresi yanlış?

04 Nisan 2022 Pazartesi 18:26

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi, araştırma görevlisi Dilek İmamoğlu, 5 yılı aşkın süredir tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi öğretmen Başak Demirtaş ile bir araya gelmesine yönelik eleştirilere anlam veremediğini belirterek, "Kutuplaşmanın sona ermesi için, barış için, sevgi için adım atmanın neresi yanlış?" dedi.

Gazeteci Ayşe Arman'a konuşan Dilek İmamoğlu, "Eleştiri oklarının hedefi sadece Ekrem Bey değil, zaman zaman size de dönüyor bu oklar… Zorlanıyor musunuz? Mesela Başak Demirtaş’la buluşmanız kamuoyunu çok meşgul etti… Ne hissetiniz bu kadar eleştirilince?" sorusunu yanıtladı.

İmamoğlu, "İnsan, kendini, kendi niyetini ve neyi, neden yaptığını bilince o oklara 'dur' diyebiliyor. O yüzden çok zorlanmıyorum. Başak Hanım’la buluşmam neden bu kadar eleştirildi anlam veremedim. Kutuplaşmanın sona ermesi için, barış için, sevgi için adım atmanın neresi yanlış? İnsanların seçmeden dünyaya geldiği etnik kökenleri, dilleri, dinleri, yaşadığı coğrafyalar, renkleri, ırkları ve cinsiyetleri üzerinden ayrıştırılması çok acı verici. Ben ayrım yapmadan, her konuya insan odaklı bakarak hareket ediyorum. Ayrıca barış için biz kadınlar emek vermeyeceksek kim emek verecek?" dedi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.