25 Haziran 2019
  • İstanbul25°C
  • Diyarbakır30°C
  • Ankara16°C
  • İzmir24°C
  • Berlin20°C

CUMHURİYET’TE BİR VEDA DAHA: ASLI AYDINTAŞBAŞ YAZILARINA SON VERDİ

Cumhuriyet gazetesi yazarı Aslı Aydıntaşbaş yazılarına son verdiğini duyurdu.

Cumhuriyet’te bir veda daha: Aslı Aydıntaşbaş yazılarına son verdi

08 Eylül 2018 Cumartesi 15:27

Yönetim kurulu toplantısının mahkeme tarafından geçersiz kılınması üzerine dünkü toplantıyla yeni yönetim seçilmiş, Murat Sabuncu’nun yerine gazetenin istihbarat şefi Aykut Küçükkaya genel yayın yönetmeni olmuştu.

Gazetenin yeni yazıişleri müdürü Serkan Ozan olmuştu, bu görevi Bülent Özdoğan yürütüyordu. Sorumlu müdür olarak ise künyede Ozan Alper Yurtoğlu’nun adı yazıldı. Bu görevde de Faruk Eren vardı.

Cumhuriyet Vakfı ilk açıklamasında “Bir süredir eksikliğini gördüğümüz ATATÜRK ve onun temel ilkeleri Cumhuriyet gazetesine kesin olarak geriye dönmüş bulunuyor” demişti.

Can Dündar’ın genel yayın yönetmeni olmasıyla gazetenin yazar kadrosuna katılan ve eski yazarların tepki gösterdiği isimlerden biri olan Aydıntaşbaş, kararını Twitter’dan duyurdu:

“Bu zamana kadar Cumhuriyet gazetesinde yazmaktan şeref duydum. Oradaki dostların mağduriyeti ve verdiği demokrasi mücadelesi, altın harflerle tarihe geçmiştir. Ben de bundan sonra yazmamaya karar verdim. Cumhuriyet’e ve okurlarına teşekkür ederim.“

Aydıntaşbaş, Cumhuriyet’ten önce Milliyet’te yazıyordu.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.