28 Eylül 2020
  • İstanbul26°C
  • Diyarbakır30°C
  • Ankara25°C
  • İzmir31°C
  • Berlin17°C

CORONAVİRUS'ÜN BİR BELİRTİSİ DAHA ORTAYA ÇIKTI: HIÇKIRIK

Yeni tip Coronavirus salgınında vaka sayıları hızla artmaya devam ederken, yapılan bir araştırmada Coronavirus'ün yeni bir belirtisi ortaya çıktı.

Coronavirus'ün bir belirtisi daha ortaya çıktı: Hıçkırık

09 Ağustos 2020 Pazar 11:21

Dört gün boyunca hıçkırık tutan bir adamda Coronavirus tespit edildiği belirtildi. Uzmanlar bunun "Covid-19'un yeni belirtisi" olabileceğini duyurdu.

Yeni tip Coronavirus salgınında vaka sayıları hızla artmaya devam ederken, tıp dünyasının önde gelen dergilerinden The American Journal of Emergency Medicine’de yayınlanan akademik makalede Coronavirus'ün yeni bir semptomunun öne çıkmış olabileceği kaydedildi.

Ateş, kuru öksürük, yorgunluk, boğaz ağrısı, ishal, tat alma ve koku alma kaybı ve baş ağrısı gibi semptomların olduğu Coronavirus'e bu kez hıçkırık da eklendi. 

'ATEŞİ SONRADAN ÇIKTI'

Makalede, 62 yaşındaki Chicagolu bir adamın dört gün boyunca hıçkırdığı ve bunun aralıksız devam ettiği kaydedilirken, “Hiç semptom göstermiyordu ve ateşi ölçüldüğünde de 37.3 derece ateşi vardı. Fakat hastaneye kaldırılıp testler derinleşince durum ortaya çıktı. Coronavirus testi pozitif çıktı ve ciğerlerinin kapasitesinin de düştüğü görüldü. Adamın ateşi de daha sonra 38.4’e çıktı” ifadesi kullanıldı.

'BİRÇOĞU SEMPTOM GÖSTERMİYOR'

Yaşananları dergiye aktaran Chicago’daki Cook County Hastanesi’ndeki doktorlar, “Günlerce geçmeyen hıçkırığı olan hastaları gözardı etmemek gerek. Doktorlar, Covid-19 hastalarında farklı semptomlara bakmalı çünkü birçok vaka semptom göstermeden ortaya çıkıyor” dedi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.