26 Ocak 2020
  • İstanbul11°C
  • Diyarbakır9°C
  • Ankara3°C
  • İzmir14°C
  • Berlin0°C

BÜLENT ARINÇ: AHMET TÜRK'ÜN TERÖRLE ALAKASI YOKTUR

Bülent Arınç, katıldığı TV programında Canan Kaftancıoğlu'na verilen ceza için "İfade özgürlüğüne saygı duymalıyız" dedi. Arınç ayırıca Ahmet Türk için "Terörle alakası yoktur" ifadesini kullandı.

Bülent Arınç: Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur

09 Eylül 2019 Pazartesi 17:55

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Habertürk canlı yayınına konuk oldu. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezasıyla ilgili soruya yanıt veren Arınç, "Attığı mesajların hiçbirisine katılmıyorum ama ifade özgürlüğüne saygı duymalıyız, tahammül etmek zorundayız" dedi. Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyum atanmasına değinen Arınç, "Ahmet Türk'ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir" dedi. 

"DEVLET ADAM ÖLDÜRMEZ, GETİRİR MAHKEMEYE VERİR"

Habertürk'teki programda Sakine Cansız'ların öldürülmesiyle ilgili daha önceki sözlerinin arkasında olduğunu söyleyen Arınç "Devlet adam öldürmez. Devlet yakalar alır getirir mahkemeye verir. Susturucuyla adam öldürmez" dedi.

"TAHAMMÜL ETMEK ZORUNDAYIZ"

Kaftancıoğlu'nu sevmediğini, beğenmediğini ve yazdıklarına katılmadığını belirten Bülent Arınç, "Ben bir hukukçuyum, bu mesajlar toplumu infiale sürükleyecek olsa 2013'te bir soruşturma açardı savcılarımız. Ama üzerinden 6 yıl geçtikten sonra dava açılıp hemen 2-3 celsede karar veriliyorsa buna nasıl bakmak lazım?" ifadelerini kullandı.

Arınç, "Verilen kararın iyi ya da kötü olduğunu söylemekten uzağım. Kaftancıoğlu'nu sevmiyor olabiliriz. Seçimi kazandı bir kahraman haline getirdiler. Attığı mesajların hiçbirisine katılmıyorum ama ifade özgürlüğüne saygı duymalıyız, tahammül etmek zorundayız" dedi.

"AHMET TÜRK'Ü TANIYORUM VE ONA SAYGI DUYUYORUM"

Diyarbakır, Van ve Mardin belediyelerine kayyum atanmasına değinen Arınç, kayyum kararlarının yasal olduğunu söyledi.

Arınç şu ifadeleri kullandı:

"Ben sadece Ahmet Türk'ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Ahmet Türk'ün benim üzerimdeki hakkı şudur. Bu kişinin terörle alakası yoktur. Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir."

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.