28 Mayıs 2020
  • İstanbul14°C
  • Diyarbakır16°C
  • Ankara10°C
  • İzmir14°C
  • Berlin15°C

BEŞİKÇİ: İŞTE BUNLAR TALABANİLERİN KÜRDİSTAN’A HEDİYESİDİR!

Sosyolog ve yazar İsmail Beşikçi, Kürdistan'a gelirken uçakta sadece İngilizce ve Arapça anons yapıldığını belirterek, “Kürtler böylesine ağır bedeller ödemiş bir halk ama Kürdistan’a gelen uçakta Kürtçe konuşulmuyor” dedi.

Beşikçi: İşte bunlar Talabanilerin Kürdistan’a hediyesidir!

12 Nisan 2019 Cuma 22:46

 Beşkent Hewler’de düzenlenen 14’üncü Kitap Fuarı’na katılan İsmail Beşikçi, Rûdaw masasına konuk oldu.

“Bu çok ilginç bir durum”

Rudaw'da yer alan haberde Beşikçi, “Bugün sabah Kürdistan’a geldik. Uçakta İngilizce ve Arapça anonslar vardı ama Kürtçe anons yoktu, Kürtçe konuşulmuyordu. Biz Kürdistan’a geliyoruz uçakta Arapça ve İngilizce konuşuluyor ama Kürtçe konuşulmuyor. Bu çok ilginç bir durum” ifadelerini kullandı.

“Saddam tüm zehirli gazları Kürtler üzerinde denedi”

“Kürtler soykırım yaşamış bir millet” diyen Beşikçi şöyle devam etti:

“1983-1988 yılları arasında Saddam Hüseyin ‘hangi gaz daha zehirlidir’ deneylerini Kürdistan’da yaptı. Kürt köyleri üzerinde, Süleymaniye’deki askeri karargahında tutuklu bulunan mahkumlar üzerinde yaptı. Kürtler böylesine ağır bedeller ödemiş bir halk ama Kürdistan’a gelen uçakta Kürtçe konuşulmuyor”

“İşte bunlar Talabanilerin Kürdistan’a bir hediyesidir!”

Kürdistan'a gelirken pasaport kontrolleri sırasında yaşanan bir duruma dikkat çeken ünlü sosyolog, “16 Ekim 2017’den önce biz Kürdistan’a çok geldik. Pasaport kontrollerinde sadece Kürt görevliler vardı. Bugün gelirken gördük ki Kürt görevlilerin yanında bir de Bağdat’tan gelen görevliler var. Bu çok ilgi çekici bir durum” sözlerini sarfetti.

Beşikçi, “Bu kadar ağır bedelden sonra yine Kürdistan’a gelince Arapça duyuyorsun ama Kürtçe duyamıyorsun. Yani nedir bu? Bu kadar ağır bedellere rağmen niye bunlar gerçekleşti? İşte bunlar Talabanilerin Kürdistan’a bir hediyesidir! Benim söyleyeceğim bu kadar” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.