28 Kasım 2023
  • İstanbul13°C
  • Diyarbakır7°C
  • Ankara6°C
  • İzmir11°C
  • Berlin-2°C

BAKAN BOZDAĞ: DEMİRTAŞ’IN TWEETLERİYLE İLGİLİ ÇALIŞIYORUZ

​Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Selahattin Demirtaş’ın Twitter hesabından paylaşımlarda bulunmasına dair kendisine yöneltilen soruyu cevapladı. Bozdağ, “Dünyaya bakıyoruz, ne yapabiliriz? Değerlendirme ihtiyacı olduğunun farkındayız” dedi.

Bakan Bozdağ: Demirtaş’ın tweetleriyle ilgili çalışıyoruz

11 Ocak 2023 Çarşamba 19:46

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gazetecilerle yaptığı toplantısında tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tweetleriyle ilgili gelen soruyu yanıtladı.

Ulusal Kanal muhabiri, toplantıda Bozdağ’a şu soruyu yöneltti:

Terör suçlarıyla ilgili pek çok ismin dijital yollarla yani yine liderlik yaptığını görüyoruz. Yani hapsedilen iş aslında hapsedilmemiş oluyor. Örneğin Selahattin Demirtaş sosyal medya üzerinden yine örgütünü yönetmeye ve Türk siyasetine müdahale etmeye çalışıyor. Bu dijital yollarla hapsetmenin de aslında bu konuya ilişkin bir yasal boşluk olduğunu düşünüyor musunuz?

Bozdağ, soruyu şöyle yanıtladı:

Sosyal medya konusu maalesef hükümlülerin böyle bir şeyi yok. Hükümlerin bu avukat görüşü şeyi var. Avukat görüşünde, avukatların onlardan aldıklarını ya da ailelerinin onlardan aldıklarını sosyal medyaya yansıtmaları var. Yoksa hükümlüler kullanmıyor. Yani sosyal medya kullanmıyorlar ve orada herhangi bir doğrudan kendileri bir yayın yapamıyorlar. Ama onların adına olan hesaplarda avukatlarıyla, aileleriyle görüşme hakkı olanlarla görüştüklerinde onlara söyledikleri, dışarıda onlar tarafından yayınlanıyor. Biz bunu önemsiyoruz ve bu konuyu şu anda çalışıyoruz. Yani dünyaya da bakıyoruz, ne yapabiliriz? Çünkü bir yandan hükümlü, öte yandan da sosyal medya ve diğer medya mecralarıyla farklı farklı işler yapıyor. Dünya buna nasıl bakıyor? Çünkü sosyal medya yeni. Başka ülkeler ne yapıyor? Biz de bunu çalışıyoruz. Yani burada bir değerlendirme ihtiyacı olduğunun farkındayız. Arkadaşlarımız hazırlıklarını bitirince dünyaya bakıp ona göre bir karar vereceğiz inşallah.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.