27 Ekim 2021
  • İstanbul14°C
  • Diyarbakır14°C
  • Ankara11°C
  • İzmir16°C
  • Berlin11°C

BABACAN: HÂLÂ ANA DİLİ HAKKI TARTIŞILIYORSA BİR MESELE VAR DEMEKTİR

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ‘Kürt sorunun çözümü’ tartışmalarına ilişkin, “Ülkemizde hâlâ ana dili hakkı tartışılıyorsa bir mesele var demektir. Bu meselenin adı da Kürt meselesidir” dedi.

Babacan: Hâlâ ana dili hakkı tartışılıyorsa bir mesele var demektir

25 Eylül 2021 Cumartesi 14:30

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Kürt sorununu HDP’yle çözebiliriz” şeklindeki ifadesiyle başlattığı ve ardından diğer siyasi partilerin de dahil olduğu ‘Kürt sorunun çözümü’ tartışmaları devam ediyor.

En son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yok Kürt sorununu çözmektir, yok şudur, yok budur… Türkiye’de böyle bir sorun yok. Biz bu işi çoktan çözdük, aştık, bitirdik” açıklamasıyla süren tartışmaya DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da katıldı.

‘Bir mesele var’

Babacan, sosyal medya hesabı Twitter’da yaptığı paylaşımda “Çocukların oynadığı alanlarda panzerler geziyorsa, yoğunlukla Kürt vatandaşlarımızın yaşadığı şehirlerde belediyelere kayyumlar atanıyorsa, ülkemizde hâlâ ana dili hakkı tartışılıyorsa bir mesele var demektir. Bu meselenin adı da Kürt meselesidir” ifadesini kullandı.

Çocukların oynadığı alanlarda panzerler geziyorsa, yoğunlukla Kürt vatandaşlarımızın yaşadığı şehirlerde belediyelere kayyumlar atanıyorsa, ülkemizde hâlâ ana dili hakkı tartışılıyorsa bir mesele var demektir.

Bu meselenin adı da Kürt meselesidir.

— Ali Babacan (@alibabacan) September 25, 2021

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.