17 Haziran 2024
  • İstanbul31°C
  • Diyarbakır38°C
  • Ankara28°C
  • İzmir32°C
  • Berlin21°C

15 BARODAN GAZETECİ SİNAN AYGÜL’E YÖNELİK SALDIRIYA KINAMA

15 baro, Tatvan Belediyesi'yle ilgili yolsuzluk haberleri yapan gazeteci Sinan Aygül'ün Tatvan Belediyesi Başkanı Emin Geylani’nin korumaları tarafından saldırıya uğramasını kınadı: "Haber alma hakkına ve basın özgürlüğüne yapılmıştır."

15 barodan gazeteci Sinan Aygül’e yönelik saldırıya kınama

18 Haziran 2023 Pazar 10:07

Bitlis'in Tatvan Belediyesiyle ilgili yolsuzluk ve arazi satışları haberi yapan gazeteci Sinan Aygül, AKP’li Tatvan Belediyesi Başkanı Emin Geylani’nin korumalarının saldırısına uğradı. Siyasetçilerinden gazetecisine, pek çok kişi saldırıya tepki göstererek kınadı.

15 baro da, Sinan Aygül’e yapılan saldırıya ilişkin yaptıkları açıklamada saldırıya ilişkin “Bu saldırı, halkın haber alma hakkına ve basın özgürlüğüne yapılmıştır” ifadelerine yer verdi.

Aralarında Muş, Diyarbakır, Van, Urfa Barolarının da olduğu 15 baro, Aygül’e yapılan saldırıyı kınadı.

Açıklamada, saldırı 'kabul edilemez' olarak nitelendirilerek “Bu saldırı, halkın haber alma hakkına ve basın özgürlüğüne yapılmıştır” denildi.

Açıklama yayınlayan 15 baro şöyle: Adıyaman Barosu, Ağrı Barosu, Batman Barosu, Bingöl Barosu, Bitlis Barosu, Dersim Barosu, Diyarbakır Barosu, Hakkari Barosu, Kars Barosu, Mardin Barosu, Muş Barosu, Siirt Barosu, Şanlıurfa Barosu, Şırnak Barosu, Van Barosu

NE OLMUŞTU?

Yaptığı yolsuzluk haberleri nedeniyle defalarca gözaltına alınan Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Aygül, dün Bitlis’in Tatvan ilçesinde Tatvan Belediye Başkanı Emin Geylani'nin korumaları olan polis Engin Kaplan ve diğer boksör koruması Yücel Baysali tarafından saldırıya uğradığını belirtmiş ve saldırıya ilişkin fotoğrafları paylaşmıştı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.