17 Ekim 2018
  • İstanbul18°C
  • Diyarbakır19°C
  • Ankara14°C
  • İzmir18°C
  • Berlin9°C

WİNDOWS 10'UN GÜNCELLEME TARİHİ BELLİ OLDU

Microsoft'un Windows 10 için yayınladığı büyük güncellemelerin sonuncusu olan Windows 10 Fall Creators Update'in çıkacağı tarih, IFA 2017'de ortaya çıktı. Güncelleme 17 Ekim'de yayımlanacak.

Windows 10'un güncelleme tarihi belli oldu

04 Eylül 2017 Pazartesi 16:53

Microsoft bugüne kadar, yıl içerisinde sıklıkla yaptığı Windows 10 güncellemelerinin yanı sıra, işletim sisteminde yapacağı büyük değişiklikleri Creators Update ismini verdiği güncellemelere saklıyordu. Bu sebeple Windows kullanıcılarının beklediği geliştirici güncellemelerinin sonuncusunun çıkacağı tarih, Berlin'de düzenlenen IFA 2017 Fuarı kapsamında yapılan bir konferans sırasında duyuruldu ve güncellemenin 17 Ekim tarihinde yayımlanacağı belirtildi. 

Güncellemeyle Windows 10'a çok sayıda yeni özellik geleceği daha önce yapılan açıklamalarda duyurulmuş, ancak bu güncellemenin daha çok Microsoft tarafından geliştirilen sanal gerçeklik sistemlerine yönelik olacağı kaydedilmişti. Kullanıcıların gözünü korkutacak toptan değişiklerden ziyade Microsoft'un bu güncellemede çeşitli kalem teknolojileri, 3D Paint sistemleri, Remix ismi verilen 3D çizim aracı ve Windows Holographic üzerine yoğunlaştığı da açıklanmıştı. 

Tüm bu yeniliklerin yanı sıra sanal gerçeklik teknolojilerine odaklanan Windows Mixed Reality, bulut sunucularda daha kolay dosya gösterimi yapılmasını sağlayan OneDrive Files On-Demand ve Fluent Desing uygulamalarının da Windows 10 Fall Creators Update'te yer alacağı belirtildi. 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.