20 Temmuz 2018
  • İstanbul27°C
  • Diyarbakır34°C
  • Ankara25°C
  • İzmir31°C
  • Berlin24°C

SAADET PARTİSİ'NDEN 'CUMHURBAŞKANI ADAYI' DÜZELTMESİ

Saadet Partisi'nden yönetici Bülent Kaya'nın açıklamasına düzeltme: Kendi kanaati...

Saadet Partisi'nden 'cumhurbaşkanı adayı' düzeltmesi

10 Ağustos 2017 Perşembe 18:13

Saadet Partisi’nden 2019 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun ‘çatı aday’ olacağı yönünde çıkan haberlerle ilgili yeni bir açıklama geldi.

Açıklamada ‘haberin veriliş tarzı’na itiraz edilerek yanlış anlaşılmalara meydan verilmemesi istendi. Bugün bazı haber sitelerinde, “Saadet Partisi’nin 2019 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olarak Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nu önereceği” yönünde haberler çıkması üzerine Parti Genel Merkezi’nden yazılı bir açıklama yapıldı.

‘BAĞLAYICILIĞI YOK’

“Haberin veriliş tarzının kamuoyunda yanlış anlamalara neden olabileceği” belirtilen açıklamada, “Saadet Partisi 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için herhangi bir karar almış değildir. Habere dayanak teşkil eden söz konusu ifadeler, Genel İdare Kurulu Üyemiz Sayın Bülent Kaya’nın kişisel kanaat ve değerlendirmelerini yansıtmaktadır. Herhangi bir bağlayıcılığı yoktur. Saadet Partimiz istişareye en fazla önem veren partilerin başında gelmektedir. Zamanı geldiğinde, parti yetkili organlarında gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra ülkemiz ve milletimiz için en uygun karar verilecektir. Bunun dışındaki açıklamalar ancak bir niyet ve düşünce beyanı olarak görülmelidir.”

Saadet Partisi isim vererek 'çatı aday' önerdi

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.