20 Temmuz 2018
  • İstanbul27°C
  • Diyarbakır34°C
  • Ankara25°C
  • İzmir31°C
  • Berlin24°C

KILIÇDAROĞLU’NA KÜRDİSTAN REFERANDUMU ZİYARETİ

PSK Genel Başkanı Mesut Tek, PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik, PDK-Bakur Genel Başkanı Sertaç Bucak, ÖSP Genel Başkanı Sinan Çiftyürek ve Azadi Sözcüsü Sıtkı Zilan’ın aralarında bulunduğu Referandumunu Destekleme İnisiyatifi Ankara’da temaslarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’na Kürdistan referandumu ziyareti

11 Ağustos 2017 Cuma 20:04

Heyet ilk olarak İHD Genel Merkezi, ardından da Türkiye Tabipler Birliği’ni ziyaret etti. Heyet daha sonra CHP Genel Merkezi’ne giderek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

Yaklaşık 40 dakika süren ve basına kapalı yapılan görüşmenin ardından CHP Genel Merkezi önünde Kurdistan24’ün sorularını yanıtlayan PSK Genel Başkanı Mesut Tek, görüşmenin oldukça olumlu geçtiğini söyledi. Mesut Tek, şunları söyledi:

“Kürdistan’da yapılacak referandum konusunda CHP Genel Başkan Kılıçdaoğlu ile görüşme yaptık. Biz kendi görüşmelerimizi paylaştık. Bu referandumun amacı hakkında kendisini bilgilendirdik. O da hem referandum konusunda hem de Kürt meselesi konusunda partisinin görüşlerini aktardı.”

Tek, Kılıçdaroğlu’nun referandum hakkında neler söylediği, destekleyip desteklemediği yönündeki bir soruya, “Görüşme oldukça olumlu bir atmosferde geçti. Olumlu bir görüşme oldu” demekle yetindi.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.