23 Nisan 2018
  • İstanbul12°C
  • Diyarbakır7°C
  • Ankara7°C
  • İzmir13°C
  • Berlin17°C

KILIÇDAROĞLU 'ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NE BAŞLADI

Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'ne başladığı Güvenpark'ta "Adaleti isteyen herkes yürüyüşe destek vermek zorundadır” dedi.

Kılıçdaroğlu 'Adalet Yürüyüşü'ne başladı

15 Haziran 2017 Perşembe 11:36

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması üzerine Ankara Güvenpark’tan “Adalet Yürüyüşü”ne başladı.

Sabah saatlerinde polisin güvenlik önlemleri aldığı Güvenpark’a çok sayıda insan geldi.

Kılıçdaroğlu “Adalet” yazılı döviz ile geldiği Park’ta “Bu yürüyüşün siyasal parti ile ilgisi yok. Bu yürüyüş kutlu bir yürüyüştür. Adalet yürüyüşüdür. Adaleti isteyen herkes yürüyüşe destek vermek zorundadır” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Berberoğlu’nun tutuklu olduğu İstanbul Maltepe Cezaevi’ne ilerleyecek. Cumhuriyet Gazetesi'nde yayınlanan "MİT TIR'ları Haberi" için açılan davada Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında 25 yıl hapis ve tutuklama kararı verilerek dün (14 Haziran) tutuklandı.

6702-231.jpg

Kılıçdaroğlu: Bıçak kemiğe dayandı

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“Kendi ülkemizde insanca yaşamak istiyoruz. Kendi ülkemizde gazetecilerin, milletvekillerinin hapiste olmasını istemiyoruz. Kendi ülkemizde birlikte beraber barış içinde yaşamak istiyoruz.

“Bir dikta yönetimi ile karşı karşıyayız.

“Adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Her özgür ülke, her uygar ülke gibi kendi ülkemizde barış içinde yaşamak istiyoruz.

“Bıçak kemiğe dayandı. Yeter. Bunun için yürüyüşümüzü başlatıyoruz. Bu ülkeye adalet ya gelecek ya gelecek.

“Bu ülkenin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için hep birlikte mücadele etmek zorundayız.

"Adaletin olmadığı ülkede barış olmaz"

“Bu yürüyüşün siyasal parti ile ilgisi yok. Bu yürüyüş kutlu bir yürüyüştür. Adalet yürüyüşüdür. Adaleti isteyen herkes yürüyüşe destek vermek zorundadır.

“Hapishanelerin tıka basa dolu olduğu ülkede adalet olmaz. Adaletin olmadığı ülkede barış, huzur olmaz.

“Adalet adalet adalet. Bu soylu kavramın anlamını vermek, gereğini yapmak zorundayız. Herkesin düşüncesine, siyasal görüşüne saygılıyız ama herkes yargının bağımsızlığı ve adaleti savunmak zorundadır.

"Adaleti savunuyoruz"

“Adaleti savunuyoruz. Bütün dünya duysun biz Türkiye’de kendi topraklarımızda bir dikta yönetimi ile karşı karşıyayız. Dikta istemiyoruz. Darbecileri istemiyoruz. 20 Temmuz darbesini yapanları istemiyoruz. Kendi ülkemizde demokrasi, özgürlük istiyoruz. Taşeron işçileri, emekliler, köylüler, işçiler, memurlar, herkes için adalet istiyoruz.

“Adaletin olmadığı yerde insan olmaz. İnsanca yaşamak için adalet istiyoruz.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.