21 Ocak 2019
  • İstanbul9°C
  • Diyarbakır-5°C
  • Ankara0°C
  • İzmir9°C
  • Berlin-3°C

ERDOĞAN’DAN GÜL’E: 'TRENDEN DÜŞENLER DÜŞTÜKLERİ YERDE KALIRLAR'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında Abdullah Gül’e yüklendi ve “Trenden düşenler düştükleri yerde kalırlar. Kimsenin partimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur” dedi.

Erdoğan’dan Gül’e: 'Trenden düşenler düştükleri yerde kalırlar'

09 Ocak 2018 Salı 12:53

Abdullah Gül’ün son KHK’ları eleştiren açıklamalarının ardından başlayan polemik sürüyor. Erdoğan bugün AKP grup toplantısında “Geçmişte partimiz çatısı altında olup da bugün dışarıda başka havalarda gezen hiç kimsenin partimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur” dedi.

Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti:

“Herkes ağzını açmadan önce nerede olduğuna kimlerle aynı safa geçtiğine dikkat etmelidir. Milletimizle birlikte verdiğimiz hayati mücadelede en küçük desteklerini görmediğimiz hatta çoğu zaman karşı tarafta olan kişilerdir. Dünyada, ülkemizde neler oluyor, bununla ilgili sesiniz çıkmayacak. Bir referandum yapılıyor, partimiz evet diyor. Bununla ilgili hayır kampanyası yapıyor şimdi de kendinde söz hakkı görüyor.

Bu birlikteliği zedeleyenler bilsinler ki artık bu kervanın samimi yolcuları değillerdir. Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalırlar. Bu süreçte bize düşen kendi içimizi sağlam tutmak, hedeflerimizden uzaklaşmamaktır. Hırslarının esiri olanların hükmünü milletimiz zaten veriyor”

“Bahçeli’ye şahsım ve partim adına şükranlarımı sunuyorum”

Erdoğan ayrıca Bahçeli’nin ittifak açıklamalarına da değindi, “MHP ile el ele vererek bu süreci hızlandırmamız gerekiyor. Temennim buna ana muhalefetinde katılması. Bahçeli’nin yerli ve milli duruşunu özellikle vurgulamam lazım. Bu duruşla ülkemizde bizi bölmek isteyenler hedeflerine ulaşamayacaklar. Sayın Bahçeli ile bir araya gelir konuşuruz. Sayın Bahçeli’nin dün yaptığı açıklamayı çok değerli buluyorum. Şahsım ve partim adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.