20 Temmuz 2018
  • İstanbul27°C
  • Diyarbakır34°C
  • Ankara25°C
  • İzmir31°C
  • Berlin24°C

ERDOĞAN: SEÇİMLERDEN SONRA ALMANYA NORMALE DÖNECEKTİR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya ile ilişkilerin seçimler sonrası normale döneceğine inandığını söyledi.

Erdoğan: Seçimlerden sonra Almanya normale dönecektir

12 Ağustos 2017 Cumartesi 17:56

Isparta'da bir açılış töreni sırasında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa ülkeleriyle son dönemde yaşanan gerginliklere de değindi.

Deutsche Welle Türkçe'nin aktardığına göre Avrupa ülkelerinin Türkiye'ye yönelik eleştirilerinin çoğunluğunun kendi iç siyasetleriyle ilgili olduğunu söyleyen Erdoğan, "Hollanda'nın 16 Nisan halk oylaması sürecinde tamamen gereksiz bir şekilde ilişkilerimizi germesinin sebebinin kendi seçimleri olduğunu gördük" dedi.

Fransa ve Avusturya gibi ülkelerin de geçmişte benzer yöntemlere başvurduğunu söyleyen Erdoğan, "Şimdi aynı taktiği Almanya'nın izlediğini müşahede ediyoruz. Seçimlerden sonra ben inanıyorum ki onlar da normale dönecek" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin hukuk devleti ilkesi konusundaki titizliğinin birçok Batı ülkesinden çok daha ileri düzeyde olduğunu belirten Erdoğan, "Terörle bu boyutta bir mücadele içinde olup da bizim kadar soğukkanlılığını koruyabilen pek az devlet olduğunu hep birlikte görüyoruz. Daha bir yıl önce darbe teşebbüsü gibi içinde işgal ihtimali dahil her türlü felaketin bulunduğu bir tehdit yaşamış olmamıza rağmen demokrasimiz ve ekonomimizle dimdik ayaktayız" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.