22 Haziran 2018
  • İstanbul25°C
  • Diyarbakır33°C
  • Ankara27°C
  • İzmir27°C
  • Berlin18°C

AYNUR DOĞAN'A ABD'DEN AKDENİZ MÜZİĞİ USTASI ÖDÜLÜ

Kürtçe müziğin, Türkiye’de ve dünyada en çok tanınan isimlerinin arasında yer alan Aynur Doğan, ABD’deki Berklee Müzik Okulu tarafından geleneksel olarak verilen Akdeniz Müziği Ustası ödülüne layık görüldü.

Aynur Doğan'a ABD'den Akdeniz Müziği Ustası ödülü

16 Mart 2017 Perşembe 13:28

Enstitünün sanat direktörü Javier Limón “Aynur gibi kariyeri boyunca pek çok zorlukla karşılaşan ve arayışını sabırla sürdüren büyük yeteneklerin farkına vararak, gelecek kuşaktan kadın müzisyenler için bir örnek oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

Akdeniz Müziği Ustası ödülü 2014 yılından beri veriliyor. İlk yıl, flamenko gitaristi Pepe Habichuela ve flamenko şarkıcısı José Mercé tarafından kabul edilen ödül, ertesi yıllarda mızıka sanatçısı Antonio Serrano ve flamenko efsanesi Pepé de Lucía’ya verildi.

Ödül 16 Mart akşamı düzenlenen törenle Aynur Doğan’a takdim edilecek.

Berklee Müzik Okulu hakkında

1945 yılında kurulan Berklee Müzik Okulu, çağdaş müzik alanında eğitim veren en büyük bağımsız okuldur. Daha çok caz ve modern Amerikan müziği alanında verdiği eğitimle bilinen üniversite, rock, flamenko, hip hop, reggae ve salsa gibi tarzlarda da üniversite seviyesinde eğitim vermektedir. Boston’da bulunan ve yakın bir zaman önce Boston Konservatuar’ı ile birleşen okulun İspanya’da da kampüsü bulunmaktadır.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış
ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.